Jarná brigáda na Borde - chlapci nemali čas ani oddychovať.

V mesiacoch november až marec 2024 realizovalo naše OZ Oheň nádeje projekt s názvom "Vzdelávaním a podporou talentov k perspektívnejšej budúcnosti Rómov" zameraný na integrálnu výchovu a vzdelávanie rómskych detí a mladých na košickom sídlisku Luník IX.

Do tohto ročnej Krížovej cesty po Luníku na Veľký piatok sa zapojilo veľké množstvo detí a dospelých z Luníka.

V nedeľu, 17.3.2024 sa stretli Košičania všetkých vekových kategórií na Kalvárii, aby sa spoločne s mladými a deťmi, z Luníka IX, pomodlili krížovú cestu.

Pastorační pracovníci a animátori sa stretli v tretí marcový víkend na Borde na spoločnom teambuildingu a duchovnej obnove. Hneď v prvý deň, v piatok, posilnili svoje vzťahy večernými spoločenskými hrami, ako je mestečko Palermo či špión. Sobota, doobedie, patrila duchovnej obnove „Ak pšeničné zrno nepadne do zeme a neodumrie, ostane samo. Ale ak odumrie, prinesie veľkú úrodu.“ (Jn 12,24) Zamýšľali sme sa nad tým, či má výhody to, že som priateľ Ježiša. So svojím zamyslením sa s nami podelila animátorka Alžbetka: „Nesmierne, lebo nikdy nie si sám. Nesmierne, lebo ťa naplní živou vodou, potrebou, ktorú nevie nikto a nič zasýtiť. Nesmierne, lebo premieňa tvoje srdce a tým mení človeka na lepšieho. Nesmierne, lebo vďaka nemu poznáš kto si. Dáva ti celú svoju bytosť, taká vzácna si v jeho očiach.“ Vrcholom duchovnej obnovy bola svätá omša. 

2024 03 16 postny vikend

Po spoločnom obede a oddychu nasledoval čas plánovania a snívania. Pastoračnú pracovníčku Izabelu najviac oslovilo premýšľanie nad odkazom, ktorý by sme chceli zanechať ľuďom z Luníka. Ako im najlepšie povedať, odkázať, že Pán ich miluje takých akí sú. Deň sme zakončili spoločnou modlitbou krížovej cesty.  Animátorka Tímea na otázku, aký bol najkrajší zážitok z víkendu napísala nasledovné: „Najkrajší zážitok bol, keď som mohla kráčať lesom, byť v tichu, sama a “utiecť” aspoň na chvíľu od každodenných povinností, byť s kamarátmi, sedieť večer pri krbe a rozprávať sa.“

Erika

Dievčatá sa na stretkách spoločne pripravujú počas pôstneho obdobia na Veľkú Noc.

Teenagarky nocovali v stredisku už po niekoľký krát, ale vždy sa tešia na to, čo ich čaká.

Dievčatá zo stretka Srdcové kráľovné strávili zimný deň v Tatrách návštevou ľadového domu.

Tohtoročný Karneval pre dievčatá sa niesol v znamení radosti a veselosti.

Témou tohtoročnej Don Bosco show bolo heslo saleziánskej rodiny na rok 2024: Srdce, ktoré mení "vlkov" na "baránkov".

Dievčatá zo stretka Devleskeri Zor sa nevedeli dočať nocovačky. Pre niektoré dievčatá to bolo prvý krát v živote.