V prvú júnovú sobotu sme sa vybrali spolu s prvoprijímajúcimi deťmi a mladými na ďakovnú púť do Levoče.

Po ročnej príprave sa 14 detí a mladých dožilo jedného z najkrajších dní vo svojom živote. Nadišla chvíľa ich prvého svätého prijímania.

Tento rok sme sa poctivo pripravovali na Deň matiek na stretkách aj mimo nich.

Nádherné prvomájové počasie nás doslova vyhnalo do prírody. Štvrtáci a šiestaci sa spolu s nami vybrali na Turniansky hrad.

Krásny prvomájový deň sme so stretkom Hrdinov a Baratovcov využili na výlet do Slovenského raja. 

Zorganizovali sme túru do Tatier aj vďaka Paľovi, ktorý ako misijný dobrovoľník apoštolský prežil na Luníku pol roka svojho mladého života.

 

Pekná jarná slnečná nedeľa nám umožnila zrealizovať prvé nedeľné oratko v tomto roku.

Jarná brigáda na Borde - chlapci nemali čas ani oddychovať.

Dievčatá zo stretka Devleskeri Zor boli na výlete v Botanickej záhrade.

V mesiacoch november až marec 2024 realizovalo naše OZ Oheň nádeje projekt s názvom "Vzdelávaním a podporou talentov k perspektívnejšej budúcnosti Rómov" zameraný na integrálnu výchovu a vzdelávanie rómskych detí a mladých na košickom sídlisku Luník IX.

Do tohto ročnej Krížovej cesty po Luníku na Veľký piatok sa zapojilo veľké množstvo detí a dospelých z Luníka.

V nedeľu, 17.3.2024 sa stretli Košičania všetkých vekových kategórií na Kalvárii, aby sa spoločne s mladými a deťmi, z Luníka IX, pomodlili krížovú cestu.

Pastorační pracovníci a animátori sa stretli v tretí marcový víkend na Borde na spoločnom teambuildingu a duchovnej obnove. Hneď v prvý deň, v piatok, posilnili svoje vzťahy večernými spoločenskými hrami, ako je mestečko Palermo či špión. Sobota, doobedie, patrila duchovnej obnove „Ak pšeničné zrno nepadne do zeme a neodumrie, ostane samo. Ale ak odumrie, prinesie veľkú úrodu.“ (Jn 12,24) Zamýšľali sme sa nad tým, či má výhody to, že som priateľ Ježiša. So svojím zamyslením sa s nami podelila animátorka Alžbetka: „Nesmierne, lebo nikdy nie si sám. Nesmierne, lebo ťa naplní živou vodou, potrebou, ktorú nevie nikto a nič zasýtiť. Nesmierne, lebo premieňa tvoje srdce a tým mení človeka na lepšieho. Nesmierne, lebo vďaka nemu poznáš kto si. Dáva ti celú svoju bytosť, taká vzácna si v jeho očiach.“ Vrcholom duchovnej obnovy bola svätá omša. 

2024 03 16 postny vikend

Po spoločnom obede a oddychu nasledoval čas plánovania a snívania. Pastoračnú pracovníčku Izabelu najviac oslovilo premýšľanie nad odkazom, ktorý by sme chceli zanechať ľuďom z Luníka. Ako im najlepšie povedať, odkázať, že Pán ich miluje takých akí sú. Deň sme zakončili spoločnou modlitbou krížovej cesty.  Animátorka Tímea na otázku, aký bol najkrajší zážitok z víkendu napísala nasledovné: „Najkrajší zážitok bol, keď som mohla kráčať lesom, byť v tichu, sama a “utiecť” aspoň na chvíľu od každodenných povinností, byť s kamarátmi, sedieť večer pri krbe a rozprávať sa.“

Erika

Dievčatá sa na stretkách spoločne pripravujú počas pôstneho obdobia na Veľkú Noc.

Teenagarky nocovali v stredisku už po niekoľký krát, ale vždy sa tešia na to, čo ich čaká.

Dievčatá zo stretka Srdcové kráľovné strávili zimný deň v Tatrách návštevou ľadového domu.

Tohtoročný Karneval pre dievčatá sa niesol v znamení radosti a veselosti.

Témou tohtoročnej Don Bosco show bolo heslo saleziánskej rodiny na rok 2024: Srdce, ktoré mení "vlkov" na "baránkov".

Dievčatá zo stretka Devleskeri Zor sa nevedeli dočať nocovačky. Pre niektoré dievčatá to bolo prvý krát v živote.