V pondelok cez jarné prázdniny sme si urobili stretko s partiou starších dievčat pod názvom „Akcia DD“. Rozhodli sme sa, že tento deň sa budeme venovať rozvíjaniu našich zručností v rôznych oblastiach. Striedali sme sa na troch stanovištiach.

Prvá skupinka pod vedením sestry Anny skrášľovala prostredie našich priestorov a chystala pôstnu nástenku v kaplnke. Ďalšiu partiu vovádzala Zuzka do tajov slávnostného prestierania stola, k čomu patrila aj vlastnoručná výroba papierových kvetov z papiera a ďalšie dievčatá spolu s Katkou sa venovali príprave chutného obeda.

Po čase príprav sme si konečne zasadli k nádherne prestretému stolu. Pochutili sme si na zemiakovej polievke a palacinkách so šľahačkou a čokoládou. Po týchto dobrotách nasledoval ovocný šalát. Takto posilnení sme sa vydali na vychádzku na kopec za sídlisko. Brodili sme sa snehom, rozprávali sme sa a na vrchole sme sa spoločne pomodlili.

Nasledoval ďalší program v kaplnke. Sestra Anna si pre nás pripravila duchovnú obnovu, ktorá bola zároveň aj uvedením do pôstneho obdobia. Spoločne sme objavovali vlastnosti, ktoré robia srdce dievčaťa krásnym. Mali sme priestor aj na spytovanie svedomia, aby sme mohli na Popolcovú stredu pristúpiť k sviatosti zmierenia. Na záver sme mali príležitosť dať si pôstne predsavzatie. Celý program sme ukončili aktivitou „POŠTA“, v ktorej sme si navzájom vymieňali listy, pozdravy a poďakovania.

Ako to už medzi dievčatami v takom veku býva, ani u nás sa to neobišlo bez menších komunikačných nedorozumení, ale pre väčšinu z nás sa tento deň skončil radostne. Posilnené vzájomným priateľstvom a obohatené o nové skúsenosti sme sa o 17.00 rozlúčili a rozišli domov. Veríme, že spoločné zážitky upevnia naše vzájomné vzťahy a budeme si tak môcť stále viac pomáhať rozvíjať sa v láske k Bohu i k ľuďom.