Sviatok Nepoškvrnenej Panny Márie sme sa rozhodli pripraviť, aby sme ho mohli sláviť s väčším úžitkom. V rámci deviatnika, ktorý predchádza slávnosť, sme zvýraznili tri momenty.
Prvý bol v stredu 1. decembra na mládežníckej sv. omši a následne na obidvoch mládežníckych stretkách, kde sme si hovorili o Nepoškvrnenej. Mladí dostali za úlohu pripraviť si scénku, jedni na piatkovej sv. omši, druhí na nedeľnej, tak aby aj ostatných v kostole zoznámili s týmto sviatkom a s jeho odkazom.
Druhý moment prípravy bola piatková sv. omša 3. 12, pred ktorou chlapci z mladšieho mládežníckeho stretka - Mojo, Robo, Dávid a Tomáš strhli na seba pozornosť, keď tesne pred začiatkom sv. omše prišli v hlučnom rozhovore o žuži /čistej/ Panne Márii. Cez scénku priblížili všetkým, aký sviatok sa chystá, čo znamená a aký význam má pre náš život. Scénku zakončili spoločnou modlitbou Anjel Pána.
Tretí moment bol pred nedeľnou sv. omšou, keď vystúpili Pietro a Nikola. Cez vzájomný dialóg v krátkosti zhrnuli o čom bola minulá scénka, pripomenuli blížiacu sa slávnosť, vyzdvihli Pannu Máriu, ktorú Boh uchránil od hriechu, pretože sa mala stať matkou Božieho Syna, poukázali na Pannu Máriu ako na vzor čistoty a lásky pre nás - aj my sa máme usilovať mať čisté srdce bez hriechu ako Mária a tak sa vedeli darovať v láske.
Napokon uviedli, že práve na tento sviatok 8. decembra 1841 don Bosco založil svoje dielo a vyjadrili vďačnosť, že saleziánska rodina žije a pôsobí aj na Luníku.
Modlitbu Anjel Pána mladí nahradili scénkou Zvestovania a zakončili spievaným Zdravas Mária. Všetky tri momenty spájala spoločná modlitba k Nepoškvrnenej po sv. prijímaní a spev piesne Poslal Boh anjela.
V stredu Slávnosť začala básňou, ktorú v mene všetkých predniesla Panne Márii Alena. Odovzdala bielu ľaliu pred sochu Nepoškvrnenej, ktorá bola umiestnená v blízkosti oltára. Slávnosť umocnila pekná výzdoba kostola a spev zboru.
- sr. Anna -