Uhádnite, kto to je?

Má mnoho detí, ale ani jedno z nich neporodila...

V dome, kde býva má mnoho sestier, ale nemajú spoločného otca...

Nosí na hlave závoj, ale nikdy nemala na sebe svadobné šaty...

(odpoveď čítaj odzadu: artses ánľoher)

Presne tú istú hádanku museli rozlúštiť aj naše dievčatá zo štvrtkového stretka - Ružičky, kedy sa  premenili na najneobyčajnejšie  rehoľné sestry, aké kedy svet videl.

Formačná príprava na vstup do našej vlastnej rehole trvala asi 2 hodiny, počas ktorých sme si vyrobili veľmi originálne závoje a trošku si priblížili život v reholi.  Potom to prišlo -  krutá realita: noc strávená na tvrdej podlahe, budíček o piatej ráno, po ktorom nasledovali ranné modlitby, raňajky v znamení prísneho pôstu za duše v očistci pozostávali len z jednej detskej piškóty a potom celý deň tvrdá práca. Časť sestier sa vybrala do nemocnice pomáhať chorým a preukazovať im dobrodenia na tele i na duši. Druhá časť sestier išla do školy, kde celý deň strávila vyučovaním náboženstva a privádzaním detí bližšie k Bohu. Zvyšné sestry ostali doma, aby sa starali o domácnosť a modlili sa za hriešny svet. Po takto náročnom dni sme sa večer opäť všetky stretli v našej rehoľnej izbe, dali sme si pôstnu večeru, zverili uplynulý deň v modlitbe Bohu a pobrali sme sa spať.

Takto sme si v dvoch hodinách počas stretka priblížili 1 deň rehoľnej sestry. Aj keď iba názorne sme okúsili aké to je byť rehoľnou sestrou, zistili sme, že to nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou. Preto sme Bohu spoločne poďakovali za rehoľné sestry, s ktorými sa denne stretávame a ktoré sa obetujú pre nás.

  • 2011_11_specialne_stretko_01
  • 2011_11_specialne_stretko_02