Na deň presne po dvoch rokoch od návštevy pápeža Františka sme na košickom sídlisku Luník IX zorganizovali hudobno-tanečno-duchovné popoludnie na pripomenutie myšlienok Svätého Otca rómskemu národu.

Posledné dni letných prázdnin sa na Luníku IX niesli v znamení farieb a kreativity.

Posledný turnus letnej školy v prírode patril chlapcom z dvoch najstarších skupín, pre ktorých to bol čas lepšieho spoznávania sa a upevňovania vzťahov.

V druhej polovici júla sme pre dve stretká mladších chlapcov zorganizovali malú školu v prírode na chate Borda. Pre všetkých chlapcov to bola prvá skúsenosť s pobytom na chate v prírode v ich živote.

Dievčatá zo stretiek Gipsy Teenagerky a Gipsy Bokhale Čajora sa celý rok tešili na viacdňový výlet na chatu Borda. Celým pobytom dievčatá sprevádzal príbeh svätej Jozefíny Margaréty Bakhity.

Dokáže prežiť dieťa plavbu v košíku? Ako môže krík horieť a nezhárať? A čo tak more – úderom palice sa rozostúpi, aby ním prešli ľudia a potom sa zas zatvorí? Nejedna otázka bola na Prímestskom tábore Mojžiš vylúštená.

Toto leto sa prvý krát vybralo stretko Srdcové kráľovné na chatu Borda, kde zažilo nezabudnuteľných pár dní mimo domu. Celý pobyt v prírode mal tému: "Božie princezné".

Dievčatá zo stretka Gipsy Bokhala Čajoris sa konečne dočkali vytúženej nocovačky.

Druhú júnovú sobotu sa v priestoroch národnej baziliky v Šaštíne a priľahlom nádvorí uskutočnil druhý ročník festivalu chrámových zborov Šaštínske zvony.

Štyridsiatka mladých z Banskej Bystrice rozhýbala a roztancovala sídlisko Luník IX ponárajúce sa do popoludňajšieho odpočinku.

Dievčatá zo stretka Srdcové kráľovné zažili úžasný deň na výlete a nocovanie v kostole.

Dievčatá zo stretka Gipsy Teenagerky sa konečne v máji dočkali dlhoočakávaného výletu do Vysokých Tatier a Nocovačky v stredisku.