Narodil sa Kristus Pán.... tak sme spievali v dnešný deň v mnohých kostoloch a rodinách. Aj na Luníku IX sme si pripomenuli narodenie malého Ježiška. Priniesol nám darček.

O podstate Vianoc sa v tomto období dozvedáme všeličo z rôznych strán. Cítim z toho snahu pochopiť o čo vlastne cez tieto sviatky ide, čo nám prinášajú a čo berú. Ako budú vyzerať Vianoce na Luniku, v rodinách našich mladých a detí, to je otázka pre našu fantáziu...

Zvlášť v období Vianoc mnohí ľudia otvárajú svoje srdce pre chudobných, chorých alebo nevládnych ľudí. U.S. Steel Košice tradične organizuje benefičný koncert, ktorým chce urobiť radosť deťom.

Určite nik z nás nesrší radosťou, keď mu ujde vlak.

Boli dvaja. Lektori z organizácie „Úsmev ako dar" prijali od Saleziánov pozvanie na Lunik IX., aby sa podelili o svoje skúsenosti ohľadom výchovy detí.

Aj deti na Luníku vedia, že sa už blížia Vianoceeee. A tiež, že štyri sviece na adventnom venci pomáhajú rozbehanému človeku spomaliť krok a nasmerovať sa na dôležité veci. Napríklad, že sa narodí Ježiš. A nato sa tu už ozaj tešíme.

Nedeľu sme mali riadne nabitú. Okrem detskej svätej omši, netradičnej knižnice so zážitkovým čítaním ešte aj oratko. Aby nebola nuda, animátori nachystali 10 stanovíšť, ktoré dodali oratku svoju výnimočnosť.

Do našej tradičnej nedeľnej knižnice prišli netradičné osoby. Počas tej krátkej hodiny akoby ožili pred nami postavy z príbehov a to vďaka našim knihovníčkam Vierke a Janke z Knižnice pre mládež mesta Košice.

Dať udicu, nie rybu - aj tak by sme mohli nazvať úsilie otca Mariána, ktorý už niekoľko mesiacov so skupinkami Rómov vyrába papierové brikety.

V nedeľu 19.októbra sa uskutočnil 4. ročník Luníkovského maratónu.
Po krátkej organizačnej porade a rozdelení úloh prebehla registrácia účastníkov, ktorí už netrpezlivo čakali za plotom strediska. Bežci a bežkyne boli rozdelení do jednotlivých vekových kategórií - do 10 rokov, 10-12 rokov, 12-14 rokov a od 15 rokov. Azda najväčšie obavy vyvolával otázny štart najhorúcejšieho favorita na absolútneho víťaza - Roba Horvátha, ktorý sa objavil s kŕčom v ľavej nohe.

Zvyčajne nezvyčajná...

Aj takto by sme mohli nazvať udalosť uplynulého víkendu...
11. 10. 2014 sa pre miestnych mladých, Lenku a Rola, stal dňom nového začiatku. V tento deň si títo mladí ľudia povedali svoje záväzné ,,áno", prijali rozhodnutie ísť spoločnou cestou... Každý z nás už zaiste bol prítomný na nejakej tej svadbe a bol prizvaný i k svadobnému stolu. Možno, že ste si aj v duchu povedali, že svadba ako každá iná... Prečo teda o nej tieto riadky... Čím teda bola tak výnimočná?

Keď som v piatok prichádzala do Košíc a s vyplazeným jazykom chcela stihnúť ešte niekde sv. omšu, aby som 3.10.2014 ukončila svoju reťaz deviatich prvých piatkov, všetko sa mi v mysli krásne pospájalo. Túto reťaz som začala brať vážne po prvom birmovaneckom stretku na Luníku IX, kedy to o. Peter odporučil svojim birmovancom, a práve teraz som cestovala na ich birmovku.